Co jsou čakrové pásy?

 

Jsou to dekorativní bytové doplňky, určené k harmonizaci čaker a prostoru. Na čakrovém pásu je znázorněno sedm hlavních čaker, našich energetických center, přičemž jednotlivá centra určují specifickou oblast v našem životě.

Jak tyto  originální čakrové pásy vytvářím?

 

Čakrové pásy sestavuji ze svých již hotových mandal dle přání zákazníka. 

Jedná se o autorskou kombinovanou techniku s grafikou a malbou na plátně, doplněnou krásnými kameny polodrahokamů nebo barevnými sklíčky či třpytkami. Pro zájemce můžu použít i speciální metalické a perleťové barvy, které dodávají čakrovému pásu netradiční vyzařování.

Čakrový pás je uchycen nahoře a dole k ploché dřevěné laťce. Nahoře je pak přivázaný pletený provázek, který tvoří jakési oko pro zavěšení čakrového pásu na zeď. Na provázku, který splývá podél pásu směrem dolů, jsou navlečeny dřevěné korálky.

 

Na ukázku uvádím některé čakrové pásy, které jsou pro většinu mých zákazníků nejoblíbenější.

Všechny obrazy, kartičky, mandaly a čakrové pásy jsou mým výtvorem a jedinečným výrobkem. Každý tento vzor je chráněn autorským zákonem.
Může být proto používán výhradně a jen pro soukromé účely. Použití grafiky či textu pro vytváření dalších produktů, publikací nebo pro komerční účely
či marketingové využití, JE ZAKÁZÁNO!

čakrový pás - kameny Energie polodrahokamů
čakrový pás s využitím medicíny sovy
čakrový pás se symbolem slonů a Květu života
čakrový pás - Květ života Hexagram - Vesmír
čakrový pás- Květ života posvátná geometrie

Energie polodrahokamů

Tento čakrový pás obsahuje energie polodrahokamů. Právem patří mezi nejvíce oblíbený.

Symbolika moudrosti jako magická medicína sovy

Sova je velmi silný symbol, nazývají ji matkou noci,
ale také matkou moci.

Posvátná geometrie Vesmír Květ života v kruhu

společně s hexagramem vytváří nám tolik symbolické ucelené Univerzum.

Posvátná geometrie Vesmír Květ života v kruhu

Společně s Šalamounovou pečití ukazuje na základní hermetické principy života.

Posvátná geometrie
Květ života

Čakrový pás s využitím velmi silného energetického zářiče Květu života.

Tady je několik ilustračních fotografií, na kterých je vidět, jak takový čakrový pás vypadá. Na detailnějších fotkách je vidět zdobení korálky a zirkony.

Čakrový pás - zakončení dřevěnou lištou.
Čakrový pás - detail středu mandal s ozdobným zirkonem.

Zakončení čakrového pásu dřevěnou lištou. Tato lišta je opatřena ochranným nátěrem bezbarvé lazury.

Detail čakrového pásu – středy jednotlivých mandal jsou opatřeny zdobícím zirkonem.

Čakrový pás - detail horní lišty a korálků s kroucenou šňůrou.
Ukázka pověšení harmonizačního čakrového pásu na zdi.

Detail horní části čakrového pásu. Lišty jsou opatřeny bezbarvou lazurou na dřevo. Na koncích točené šňůry jsou navlečeny dřevěné a mačkané plastové korálky v duhové průhledné barvě.

Ukázka čakrového pásu pověšeného na zdi. Lze pověsit v libovolné místnosti, kde je dostatek světla k tomu, aby vynikly originální složené obrazce
v čakrovém pásu a zirkony nalepené ve středu každé jednotlivé mandaly.

Červená – barva první kořenové čakry. Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje, aby byly zrealizovány naše nápady a ideje. Je symbolem sexuální energie. Podporuje imunitní systém.

 

Oranžová – barva druhé sakrální čakry. Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Je dobrá proti strachům, tiší pláč duše. Léčí pocity nedůvěry a nesebeúcty. Pomůže překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Symbolizuje postoj k rodině a rodinnému životu, správné pochopení sexuálního života.

 

Žlutá – barva třetí čakry slunečního pleteně (solar plexu). Je veselá, živá, pronikavá a projasňující. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Symbolizuje vitalitu a hojnost v životě, podporuje tvořivost.

 

Zelená – barva čtvrté srdeční čakry. Uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Jako barva srdeční čakry napomáhá k tvoření, proto taky platí, že umění je zhmotněná láska. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás mít správné emoce v srdci, ne si je zdůvodňovat v hlavě.

Obrázky můžete zvětšit tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na obrázek a zadáte otevření obrázku na nové kartě.

Modrá – barva páté krční, nebo chcete-li, komunikační čakry. Je to hlavní barva sebevyjádření ve všech oblastech. Výborně se osvědčilo její používání při různých problémech v komunikaci a sdělování. Uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít intuici, propojuje srdce a rozum. Uklidňuje, uvolňuje a čistí.
Pozor!!! Příliš tmavě modrá symbolizuje fanatismus!

 

Fialově-modrá – barva šesté čakry – tzv. třetího oka. Probouzí mimosmyslové vnímání a intuici. Tato barva je aktivizujícím elementem, který uvádí člověka k hlubšímu poznání toho, kým opravdu je v souladu se čtvrtou čakrou – srdcem.

 

Purpurová – barva sedmé korunní čakry. Je duchovní barvou. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Zklidňuje hyperaktivní děti. Propojuje se zde barva první čakry – červená a šesté čakry – fialově-modrá. Je to propojední Země a Vesmíru. Všechna tato energie se setkává ve čtvrté čakře – srdci.

 

Monáda – je symbolem ženské a mužské energie JIN a JANG, která je součástí každého celku. Každý člověk má v sobě vnitřní ženu a vnitřního muže. Pokud nemá někdo vytvořený správný vztah ke svým vnitřním protějškům, pak se mu nedaří ani žít plnohodnotný vztah ke svému partnerovi či partnerce.

Harmonizací čaker získáváme lepší život ve všech oblastech, potkáváme ty správné lidi, kteří nám mají co nabídnout a v neposlední řadě procházíme těmi správnými situacemi, které nás obohacují o nové zkušenosti. Také nalézáme ta nejlepší řešení našich problémů.

Ceny za čakrové pásy naleznete ve spodní části tohoto ceníku.