Víly a skřítkové

Víly a skřítkové v našem životě

Víly a skřítkové jsou velmi důležité bytosti, které pomáhají očistě prostředí přírody na naší planetě. Jsou služebníky matky Země, které tady věrně slouží několik tisíc let.
Vzhledem k tomu, že území, kde se víly a skřítci nachází, oplývá krásnou přírodou, nemůžeme je hledat na ulici, kde jezdí spousta dopravních prostředků a kde je prostředí již „načichlé“ technickým pokrokem a vývojem. Vyhledávají rádi čistou přírodu bez civilizace.
Některým lidem se však podaří s těmito tvorečky spřátelit a oni je pak rádi navštěvují v jejich zahradách, sadech, na loukách i v lesích. Starají se o správný chod přírody v té dané lokalitě, kde se nachází. Lidé by si z nich měli vzít příklad v tom, jak se starají a pečují o přírodu.
Pro spoustu z nás je to přirozené, ale jsou i takoví, kterým příroda spíš „vadí“ než aby byli vděční za to, že ji tady ještě máme.
Lidé by si měli více uvědomit skutečný význam přírody pro nás pro všechny, pro život i pro zdraví,…
a místo ničení, by jí měli spíš uctívat za to, že nám dává důležitou obživu, léčivé látky, minerály
a stopové prvky, které ke svému životu tak moc potřebujeme.
Proto jsem se rozhodla začít tvořit sochy víl a skřítků, jako velmi důležitých ochránců přírody, které je možno umístit v zahradě, na terase mezi květinami a nebo jen tak jako netradiční
a zajímavou dekoraci v interiéru.
 
 

Víly a skřítkové pro jednotlivce

Je možnost i vytvoření víl a skřítků na zakázku pro konkrétního člověka a nebo pro určité konkrétní prostředí (zahradu, terasu atd.). To jsou tzv. osobní ochránci a víly sudičky.
Všechny tyto bytosti žijí v jiné úrovni, než je většina lidí schopna vnímat svým zrakem.
Jsou skutečně takovými malými sudičkami pro lidi, které bdí nad jejich životy
a vedou je po správné cestě.
Mám dar tyto bytosti vnímat a vidět. Je to potom jako malý zázrak, když se taková krásná
a jedinečná bytost zrodí pod mýma rukama. Většina lidí říká, že ty sochy jsou živé. A potom
je mnohem víc živější a zajímavější i život těch lidí, pro které takovou osobní sudičku nebo osobního ochránce vytvořím pro jejich běžný život.
Všechny sochy jsou ručně modelovány z materiálu připomínající kámen. Tato hmota se modeluje složitým a zdlouhavým způsobem, není to tak jednoduché, jako s modelářskou či hrnčířskou hlínou.
Finální podoba připomíná kámen a také má takovou životnost.
Sochy, které mám v galerii jsou v barvách přírodního pískovce a kolorovány výhradně zemitými odstíny, aby se umocnila jejich funkčnost pro matku Zemi a vše tak korespondovalo i s jejími zákony. U soch pro jednotlivce je možné kolorování jemnými přírodními pastelovými odstíny.
Každá socha je originální kus, který v sobě nese jedinečné poselství.
Vytvářím k nim i typické prostředí, opět modelované z umělého kamene. Je to vždy otázka domluvy se zákazníky.
Některé z mých soch naleznete v menu v Galerii.
Všechny svoje dotazy pište a posílejte na e-mail: harmonizace-caker@seznam.cz